Škola smyku Sosnová

Možná usedáte za volant jen výjimečně. Možná tu a tam. Nebo každý den? Ať už řídíte zřídka či denně, jezdíte rekreačně či pracovně, měli byste se držet jediné cesty – té bezpečné. Bezpečnou cestu vám zaručí jen vaše vlastní připravenost. Přihlaste se do školy smyku a dopřejte sobě a svým blízkým více jistoty.
Škola smyku Sosnová vám nabízí jedinečnou možnost, jak si zažít situace, které by v běžném silničním provozu mohly skončit nehodou. Ve škole smyku si je však budete moci bezpečně osahat, seznámit se s nimi a naučit se v nich správně zachovat.

Průběh školy smyku Sosnová

Jednodenní kurz Školy smyku Sosnová je rozdělen na dvě části. Nejdříve vás v moderně vybavené učebně lektoři seznámí s teorií, a poté si v praxi vyzkoušíte desítku nestandardních situací. Zatáčka o 180°, smyk na suchém a mokrém povrchu, zatáčka do pravého úhlu na kluzné ploše, umělé vyvolání smyku zadní nápravy, dráha pro nácvik ideální stopy či  aquaplanningová vana. Nově zrekonstruovaný autodrom v Sosnové je svou výbavou ideální pro kurzy tohoto typu.

V průběhu celého kurzu budete pod dohledem profesionálně vyškolených instruktorů, kteří k vám budou promlouvat pomocí vysílačky přímo do kabiny vozu. Kurzu se zúčastníte se svým vlastním automobilem, abyste v extrémních situacích poznali nejen své vlastní reakce, ale i chování svého vozu.

Obec Sosnová leží nedaleko České Lípy, čtvrt hodiny jízdy od Máchova jezera, v krajině obklopené Kokořínskem a Českým středohořím. Kurzy školy smyku probíhají celoročně a jsou otevřeny všem řidičům nad 18 let s oprávněním sk. B. Na závěr obdrží každý účastník certifikát o úspěšném absolvování kurzu.

Nehody způsobené smykem se nehlásí předem. Buďte na ně připravení.Chladná hlava, správné reakce a schopnost soustředit se vám mohou pomoci zažehnat nejednu nehodu. Ve škole smyku získáte potřebné znalosti a zkušenosti k tomu, abyste pro příště mohli startovat s vědomím, že vás smyk nevyvede z míry.

Obdarujte sebe a své blízké zážitkem, který se vyplácí.